Bez masa se nedá žít! *PLESK*

13. června 2014 v 19:01
Můj pohled podpálí slovní spojení "nedostatek bílkovin" za tři, dva, jedna,...teď.
Projíždím tak facebook a najednou BUM vidím status.
Jaký status? Status, který mi tvrdí, že děti jsou nemocné, protože se daly na vegetariánský způsob života a nemají tedy dostatek bílkovin, že člověk je všežravec a já to radši budu citovat:

"Opravdu mě čím dál tím víc fascinuje stoupající počet lidí, kteří dobrovolne nejí maso. Nezlobte se na mě, ale člověk je všežravec a né vegetarián! Tak to bylo je a bude. A nějaký ty filozofický keci, že jíst maso není přirozený a že v pravěku jedli maso jen proto, že neměli co jiného jíst a jedli do maso syrové... Ne tohle už je na mě moc...Pak ať se rodiče nediví, že jsou jejich děti věčně nemocné, když mají nízký přísun bílkovin."

Čtyři slova: co to kurva je?
Já chápu, že je někdo zkrátka až příliš zažit do masného stereotypu, ale nedostatek bílkovin? Těmhle fámům ještě někdo věří? A že jsou kvůli tomu děti nemocné? Otevírá se mi kudla v kapse.

1. Ty tolik potřebné bílkoviny, kvůli kterým to maso prostě jíst musíme, jsme přece všežravci, že ano, lze získat jinak a lépe. Např. 100 gramů králičího masa obsahuje 15 gramů bílkovin. Taková čočka to je jiná liga, ta obsahuje ve 100 gramech 25 gramů bílkovin. Pořád potřebuju jíst maso? No jasný, přece nebudeš jíst jenom čočku, to maso přece potřebuješ. 100g parmazánu obsahuje 35g bílkovin, tolik nezískáte ze žádného masa a to nemluvím o sóje, která ve 100g obsahuje dokonce 50g bílkovin. Navíc rostlinné bílkoviny obsahují méně tuku a cholesterolu a mimo jiné také dost vlákniny, která je nezbytná pro správné trávení. Víte kolik bílkovin se tak asi vyskytuje ve hovězím zadním, které je na bílkoviny z masa nejbohatší? 30g bílkovin na 100g masa. Aha? Aha? Aha aha aha aha ahaaaaaaa? Aha aha.
(Je to přibližné, tak mě nekamenujte pokud jsem někde přidala nebo ubrala, ale kde je míň a kde je víc si myslím, že mám opravdu správně.)

2. Jíst maso je přirozenné. V tom je ten zádrhel, proto se tolik lidí brání tomu se masa vzdát. Je to přirozenné, ale ne všechno co je přirozenné je taky zdravé a správné. "Uvědomil jsem si, že maso je pro mě jako jed," prohlásil Mike Tyson (bývalý americký boxer a šampion těžké váhy). Současné vědecké poznatky dokonce doporučují výživu, která se zakládá na rostlinných zdrojích. Ale přesto jsou děti nemocné kvůli tomu, že nejí maso. Zeptejte se třeba člověka jménem Scott Jurek. Běhá ultramaratony a víte co? Není vegetarián, je vegan. A běhá... ultramaratony. Kapišto? Chápeme se? Ale člověk je přece všežravec a potřebuje maso.

Každý takovýhle názor mě přesvědčuje v tom, že se jednou stanu veganem. Jednou jo.
(Pro rýpaly: Nyní mi v tom brání bydlení s rodinnou zarytých všežravců a absence brigády z které bych si platila jídlo sama pro sebe.)
 


Komentáře

1 Nicolette Havlová Nicolette Havlová | 17. června 2014 v 18:00 | Reagovat

Moje řeč!:D

2 without-problem without-problem | Web | 17. června 2014 v 18:42 | Reagovat

Já jsem teda taky chtěla být veganem nebo aspoň vegetariánem, zatím jsem na tom stádiu, kdy omezuju maso. Tuhle ráno jsem si vzala šunku a nemohla ten chleba strčit do pusy, jak mi to maso smrdělo krví a železem.

3 mojetemnejsistranka mojetemnejsistranka | 18. června 2014 v 5:09 | Reagovat

Jakožto vegetarián typu "prostě proto" nesnáším tyhle "zasvěcené" řeči o tom, co musíš jíst, protože jinak bláblá.. jednak proto, že "nic nemusím, jsem princezna!", prostě nezačnu dělat něco, co se mi protiví, kvůli něčímu chytráctví, jednak - všežravec se celkem hravě přizpůsobí nabídce potravy, a živočišná bílkovina není nenahraditelnou složkou.. a last but not least, lidské tělo, i když vzato kol a kolem je to pěkná sračka, ještě nezdegenerovalo natolik, aby si nedokázalo říct, když něco skutečně potřebuje.. čiže nemáte-li potřebu cpát se sekanou, tak je zcela v pořádku, že si ji nervete do všech tělních otvorů. Naopak (z vlastní zkušenosti) jsem např. poté, co už jsem nějakých osm let nevzala maso do úst, začala jednu dobu pociťovat nutkavou touhu po játrech. Bylo to nedostatkem železa. Prostě - není důvod věřit nějakým cizákům, pokud má vlastní tělo jiný názor, asi tak.

4 Profesionální lhář Profesionální lhář | Web | 18. června 2014 v 10:33 | Reagovat

jsem všežravec. masa bych se nevzdal, ale takovýhle status mne dokáže pobouřit stejně, jako vegetariány. Co je komu do toho, kdo co jí? Kdyby mě někdo hodlal koukat do talíře, až už nebude mít čím koukat. Bez masa se dá žít lehce. A je to i zdravější. jenže mě prostě maso chutná! a někomu se to příčí. To je stejné, jak když někdo odmítá jíst rajskou polévku. Taky mu kvůli toho neochabnou svaly a nezbortí se kosti, pokud vím. Proto tedy řešme každý svou lednici.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama