Homós sexus aneb homosexualita? Opravdu?

9. července 2014 v 13:22
Mohla bych psát o spoustě věcí co se homosexuality týká.
Prvně třeba o tom, co to vlastně je...
...Homosexualita je náklonost k příslušníkům stejného pohlaví (muž přitahuje muže, ženu přitahují ženy). Obecně se říká, že homosexuálové tvoří asi 4% lidské populace.

Nebo také o toleranci...
...Česká společnost je jednou z homosexuálům nejpřívětivější, za poslední roky prošla obrovskou osvětou a nevím kolik znáte homofobiků z České republiky. Já nikoho. Za to ale znám pár ukázkových příkladů z Chorvatska nebo Slovenska. Čímž se dostávám k tomu, že česká společnost je natolik liberální, že do Prahy se stěhují Slováci i příslušníci jiných slovanských národů homosexuální orientace, právě kvůli toleranci Čechů.

Nebo bych mohla psát o vlastní zkušenosti...
...Tu nemám. Alespoň ne prožitou ve vlastní kůži. A myslím, že ji ani mít nebudu. Opravdu se cítím býti heterosexuálem, nebo chcete-li heterosexuálkou.

Také bych mohla psát nějakou povídku...
... V sobotu mi přišlo pár mailů o tom, že bych se měla věnovat čistě názorovým článkům a úvahám, to že mi jde dobře, ale psaní a básnění, že mám pověsit na hřebík. Konkrétně to byly 4 maily, každý od jiné autorky, ale prakticky se stejným obsahem (náááhoda). Protestně jsem sice představila dvě věci, co se mi v rozepsaných válí už týden, protestně taky ty méně kvalitní, které jsem původně ještě chtěla dopilovat, ale stejně mi to hlodá v hlavě a tak nějak bralo a bere chuť k dalšímu psaní. Takže ne, povídku psát nebudu.

Další co mě napadlo, že bych mohla psát, bylo můj názor na homosexuály...
...Přijde mi ale podivné rozebírat vztah k obyčejné skupině lidí, kteří jsou vlastní každý jiný a soudit je na základě orientace? Nikdy jsem to nedělala, nedělám a začínat nebudu.

Když jsme u názorů, mohla bych psát o názoru na homofobiky...
... Stejně tak bych mohla psát o názoru na rasisty a tak dále. Nedávno jsem o tom četla článek. No, nebyla jsem z něj zrovna obohacená, takže mi to trochu bere chuť. Ve zkratce bych k homofobikům ráda řekla, že lidé se bojí toho, čeho neznají a co nechápou. Myslím si, že většinou je to i tenhle případ. Místo toho abych takové lidi odsuzovala stejně jako oni odsuzují homosexuály, radši se s nimi pobavím o důvodu. Je to efektivnější.
Na okraj bych taky ráda dodala, že odsuzovat lidi, proto, že se něčeho bojí, třeba homosexuálů a dávají to najevo, jak dávají, třeba tím odsouzením, mi přijde stejně špatné, jako to odsouzení pro orientaci/vzhled/...

Možná bych mohla psát o obdivu k lidem, kteří se přiznají...
... Je těžké být jiný. Právě i proto, že lidé se bojí toho, co je jiné než oni. Vždycky jsem se bála reakcí na to, že jsem jiná, protože od malička nebyly pozitivní. A to moje odlišnost nebyla ani zdaleka taková. Přesto jsem ji otevřeně nedokázala přiznat ani sama sobě (zdůrazňuji slovo otevřeně), natož abych ji narovinu přiznala někomu jinému. Takže takový lidé mají můj obdiv. Fakt, že jo.

A nebo bych mohla psát o vlastní zkušenosti s takovým normálním kamarádovým "přiznáním homosexuální orientace"...
... Tak a teď mluvme vážně. Nemám nic proti lidem, kteří jsou jiní. Pokud nejsou jiní tím způsobem, že mi tak totálně ublížili, nebo mě tak totálně nasrali, že se dostali do top dvojky dívčin, na které nesnesu pohled, ale to je mimo téma. Ale vadí mi, když člověk předstírá, že je jiný, aby na sebe upoutal pozornost, nebo aby o sobě mohl říct, že je chudinka gay/lesba a proto jsme na něj škaredí. To mi vadí. A vadí mi to hodně.
Mám kamaráda, který o sobě dlouho tvrdil, že je bisexuál. Nevím jestli jsem mu to věřila, nikdy mi nepřišlo, že by měl zájem o jiné než opačné pohlaví, ale brala jsem to v potaz, přestože jsem ho vnímala jako stále stejného člověka. Pak se do party lidí přidal jeden údajný gay (teď mi nehažte kameny na hlavu, to údajný je na místě, což ale nhodlám nijak rozebírat) načež se toho stalo opravdu docela dost. Dnes je 9.7. 2014 a olala z bisexuála je gay a najednou má zájem snad o všechny kluky na seznamce a mluví o sobě a celkově o své orientaci takovým způsobem, že mu to nejde věřit. A neznám člověka, který by opravdu uvěřil. A ani nevíte jak moc bych věřit chtěla a chtěla bych věřit tomu, že mě netahá za nos, že za nos netahá sebe. Co se dá dělat.
 


Komentáře

1 Janča Janča | E-mail | 9. července 2014 v 13:57 | Reagovat

Tvůj přístup k tomuto článku se mi velice líbí. Jak vždycky začneš "Mohla bych.." a ve zkratce to popíšeš. Opravdu dobře napsané. :) A s koncem úplně souhlasím. V jedné době (když začal být známý www.ask.fm) se kolem mě začínali objevovat samý bisexuálové (spíš bisexuálky). Opravdu nevím, co jim to dalo, ale hrály si na to, že i když chodí s klukem, tak si rády užijou i s holkama. Přitom bylo vidět, že je to jen na oko, nebo aby něco nového zkusily, ale stejně se opět vrátily ke klukům .

2 Panra Panra | Web | 9. července 2014 v 14:38 | Reagovat

[1]: Čekám na den, kde TT bude bisexualita, abych měla impuls překonat lenost a konečně dopsat článek na to téma. Většinou to bývá tak, že bisexualita je potlačená homosexualita, nebo touha experimentovat. Ale touha po experimentu není to samé co bisexualita. Nicméně díky za komentář. Mír a lásku, hezký den! :)

3 Dr. Softie Dr. Softie | 9. července 2014 v 18:08 | Reagovat

Yumi... to byl článek. *připitoměle se tlemí (dovedeš si to představit)*
Ale teď vážně *seriózně si urovnala brýle a tváří se vážně*
Jaký je tvůj názor na jistý druh povídek pojednávající o vztahu dvou mužů?
*vyprskla smíchy*
Jak ráda čtu tvůj blog. Útěcha, až s námi nebudeš ve třídě...

4 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 9. července 2014 v 20:14 | Reagovat

moc pěkné! :)

5 Panra Panra | Web | 10. července 2014 v 9:39 | Reagovat

[3]: Pokud v nich není popírána biologie člověka tak dejme tomu, že proti nim nic nemám. Každý podle svého gusta. :P

[4]: Díky! :)

6 Janča Janča | E-mail | 10. července 2014 v 17:50 | Reagovat

[2]: Podle mě jsi to klidně mohla napsat už na tohle TT :) ale třeba to jednou přijde. :D

7 M. M. | 10. července 2014 v 19:13 | Reagovat

[2]: Téma týdne "bisexualita" už vyhlášeno bylo:

http://blog.cz/zebricky/clanky-tematu-tydne/bisexualita

(Dokonce bylo i téma týdne "homosexualita":

http://blog.cz/zebricky/clanky-tematu-tydne/homosexualita)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama