Když jsou ty recenze tak kchůl...KOTONOHA NO NIWA

24. července 2014 v 9:54 |  Když jsou ty recenze tak kchůl...
Kotonoha no Niwa/ Zahrada slov

Je to film.
Je to romantický film.
Je to japonský film.
Je to anime.
Režie a scénář: Makoto Šinkai
Délka: 46 minut

Středoškolák Takao, který sní o budoucnosti návrháře obuvi, se jednoho dne rozhodne jít za školu, aby si mohl kreslit za deště v zahradě. Netuší, jak moc se jeho život změní, když zde potká Jukino, která je sice starší, ale ne o moc moudřejší. Ačkoliv je mezi nimi věkový rozdíl, s každý náhodným setkáním v zahradě za deště se jejich vztah nečekaně rozvíjí.
(Animefest)

Uchvácena jsem byla na první pohled animací, která je naprosto úžasná a celkově smekám před dokonalou kresbou a vhodnou hudbou. Už to samo o sobě je umění.
Prvních třicet minut jsem byla uchvácena atmosférou, všudypřítomnou melancholií a přála jsem si tam stát v dešti. Bylo to spoustu pocitů a emocí. Úžasně vyjádřených! Nenásilně vnucených, postupných. Nevadila mi nějaká absence akčnějšího děje, líbila se mi postupnost a pozvolnost.
A pak z minuty na minutu jak pumpičkou přes ohryzek. Au! To bolelo. Najednou se z toho stala v soutěž v hysterickém řevu nebo něco na ten způsob. Urghargrrrrrrrrr.....
Celkově si myslím, že to chtělo ještě další alespoň půlhodinku. Posledních 15 minut bylo příšerně uspěchaných a celkově to celé dílo zkazilo. Vlastně si myslím, že to klidně mohlo skončit o těch 15 minut dřív, moc by mi to nevadilo.

 


Komentáře

1 Dr. Softie Dr. Softie | 25. července 2014 v 18:37 | Reagovat

Ale no tak... slyším anime a má dušička je celá natřesená na "Yaoi, yaoi, yaoi. Yaoi!!!" a ono nic... ach jo. Někde tam musel být nějaký hezký chlapec, který by tu holku vyřadil ze hry. Nebo---byly to holka?! Příště yaoi rozbor!

2 Panra Panra | Web | 26. července 2014 v 19:34 | Reagovat

[1]: Nejsem Ty.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama