Chce se mi blejt, velebnosti.

19. srpna 2014 v 8:01
Co já se na tom facebooku jednou nedozvím. Nebo lépe řečeno co já se na to facebooku jednou dozvím, že znám vlastně za lidi. Několik jich je absolutně nepřipouštějících možnost vynechání živočišných produktů ze stravy, mezi Ty se řadí i tací, co řeknou, že tofu je zelenina. A teď vidím, že člověk, ve které jsem doufala, že jsem se zmýlila, když jsem mu vrazila facku a nemohla ho vystát od prvního pohledu, je vlastně fanaticky katolický idiot, kterému bych v nynější chvíli nedala jen facku, ale rovnou ho pozvracela.
A důvod? >>>ZDE<<<.
Bože? Jak někdo může být natolik zaslepený obrazem života, který diktuješ, že pozbývá vlastího pohledu na svět a vlastního názoru na věc? Nemít názor, jen převzít ten tvůj jako jediný správný a nejlepší. Ty, že umíš odpouštět? Ale odpustit, za co člověk nemůže, to ne. Je ale fajn, že odpustíš jiné hříchy. Vážně jo. Taky bys měl přehodnotit to přikázání "Miluj bližního svého jako sebe samého...". Proč? Vždyť Ty kážeš nemilovat, když je člověk jiný, než jakého ho chceš mít! To pozbývá jakoukoli logiku. Proč necháš lidi křičet ve tvém jménu po trápení jiných, třeba i takových, kteří nijak neubližují, nekradou, ctí své rodiče, ale provinili se tím, že chovají lásku k jinému než opačnému pohlaví? Cožpak to má smysluplný důvod?

Víte, co dělá Bibli tak přísnou? To, že nezapadá, do současného století. K lidem se informace dostali, někteří je vstřebali, pochopili. Ale Bible zůstává stále stejná. Zatímco společnost se stává liberální, "Bůh" je stále stejný, stejně nekompromisní, stejně konzervativní. Zatímco společnost jde dopředu, Bible je stále na místě a myšlení silně věřících posouvá do stejné doby.
 


Komentáře

1 prakticky-neprakticky prakticky-neprakticky | E-mail | Web | 19. srpna 2014 v 8:21 | Reagovat

Ahoj,
nejsem věřící (ale zároveň také nejsem úplný ateista), nicméně Bible, stejně, jako jiné duchovní knihy (např. Korán) jsou velmi moudrá a chytrá díla, záleží pouze na lidech, co si z toho vezmou a zda se jimi budou řídit. Také záleží na tom, kdo jak co pochopí. Nemám nic proti katolíkům, evangelikům, muslimům budhistům a ani dalším, ale nesmí to být fanatici. Ti jsou špatní a "zaostalí" vždy. ;)
S pozdravem,
Prakticky - nepraktická

2 Panra Panra | Web | 19. srpna 2014 v 8:28 | Reagovat

[1]: Ahoj. Nikdy jsem neřekla nic o tom, že by snad Bible nebo jiné duchovní knihy nebyly moudrá nebo bezvýznamná díla. Určitě jsem se k tomu už vyjadřovala, konkrétně jsme k tomu v komentářích spadli u článku, který se týkal rostlinného stravování, když pohledáš, určitě najdeš, já jsem v tuhle chvíli líně rozespalá, abych dávala odkaz. Jinak všeobecně proti víře stále nemám nic, ale všechno mám proti fanatismu, který se víry týkat bude. A nejen víry v Boha popř. Bohy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama