Podle sebe...

27. září 2014 v 12:49
Celý život mi někdo diktoval JAK,
CO,
PROČ...
Celičký život mi říkali jaká JSEM,
NEJSEM,
jaká BUDU
a NEBUDU...
Nutili mi jaká MÁM BÝT...

Bez ohledu na to jak, co a proč jsem chtěla věci dělat.
Bez toho, aby mě třeba jen trochu zkusili poznat.
Bez pochopení toho jaká chci být.

Celičkou dobu ve mě střídavě bublal vztek
a vměšovala se otázka: Mají pravdu?
Bude ze mě ta holka těhotná v 15? Ten feťák co skončí v kriminále? Dítě co patří do pasťáku? Opravdu to nikam nedotáhnu? Budu vždycky jen ten stín? Nikdy nebudu hezká? Vždycky budu nicka? Budu to rozmazlené dítě co potřebuje mámu?

Teď vím, že pravdu nikdy neměli...
Protože vím, že neskončím v kriminále.
Nepatřím do pasťáku.
A dotáhnu to někam? ANO!
A jo, jsem dost hezká, na to abych se líbila příteli. A ve větší míře i sama sobě, takže who care?
A nejsem rozmazlené dítě co potřebuje mámu za zadkem.

Studuju 200 km od "domova" a vyhovuje mi to. Zvykám si na to, že se nemusím krčit při každém zvýšení hlasu a není trestné jít k televizi a chvíli se koukat... Nežila jsem, přežívala. Teď žiju. A jsem spokojená. :)
 


Komentáře

1 Jannie Wearbliss Jannie Wearbliss | Web | 27. září 2014 v 13:11 | Reagovat

Je krásné si uvědomit, že život je jen na nás a nikdo nám jej nemůže nalinkovat. Ani rodiče, třebaže by si to mnohdy přáli. Přeju ti, aby sis věřila ještě víc a držela se svých snů.

2 Ellnesa Ellnesa | Web | 27. září 2014 v 13:49 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi spokojená, protože to je v životě hodně důležité :)

3 MTS MTS | 27. září 2014 v 22:32 | Reagovat

Je to hrozně protivnej pocit, když Ti všichni neustále tvrdí, že vůbec netuíš, jaká jsi a co chceš, že to oni vědí líp, což? Jeden aby si pomalu myslel, že si spletl tělo a že měl vlastně být někým úplně jiným. A jak má, kurva, vědět, jestli mají pravdu, nebo se ho snažej jen vystíhovat? ..pomoc je v zásadě dost jednoduchá. Srát na řeči ostatních, protože ONI - TEN - TVUJ - ŽIVOT - NEŽIJÍ. Tak co do toho mají co kecat ;) stejně spokojenost najdeš jen v tom, když dostojíš svým vlastním představám a požadavkům na sebe sama, nikoliv když se budeš pokoušet se zavděčit cizím nesmyslům. Nakonec - když je člověk spokojen sám se sebou, tak to z něj natolik vyzařuje, že to ostatní přijmou jako fakt a ty kecy jednoduše ..nevejdou v existenci. Naopak pokoušet se řídit podle toho, co od Tebe očekává okolí, by někdy mohlo dopadnout pěkně blbě; zvlášť očekávají-li takové milé věci, jako jsi popsala hore. ..to si kurňa fakt někdo myslí, že negativní motivace je dobrá k něčemu jinýmu než k nasrání? Nasrat. Buď sama sebou, to za Tebe stejně nikdo neodře ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama