A konečné řešení?

21. července 2015 v 17:35
Tolik článků, tolik diskuzí, tolik názorů, tolik méně či více pádných argumentů...a řešení?

Téma uprchlíků, taky Vám to tak nápadně připomíná nacistickou propagandu? Ne? Mě až příliš.
Zkusme se společně zamyslet nad rozdílem mezi pojetím propagandy tehdy a nyní. Nad tím, co je to vlastně třídní nepřítel a jestli se čistě náhodou nedopouštíme jen toho, že jsem jako ovce s davem a necháme vystrašit a budeme fanaticky stát proti tak zvané hrozbě "islámistických šmejdů"...
Jen pro pořádek - jsem člověk, kterého se hladomor v Africe nijak moc nedotýká, věřím v přírodní výběr, a že rakovina je selekce, už tak je tu lidí dost, ale i mou tak zvanou morálku tohle bije do očí.

TŘÍDNÍ NEPŘÍTEL JAKO POJEM

Pamatuju si jak jsme se nechápavě smáli na hodině dějepisu, jak někdo mohl být natolik fanaticky zváben propagandou, když byl ochoten lynčovat lidi, kteří mu zhola nic neudělali. Z čiré závisti? Kdo ví. Já vím, že padaly věty jako "já bych se nikdy nenechal" ... vážně?
V dnešní době uprchlíky média a jimi ovlivnění jednotlivci vlastně hází do jednoho pytle narůstající kriminality a ekonomického problému, který by měl být narušením našeho pohodlí, životní úrovně a společenských hodnot. Sžití s nimi je vykreslováno jako nereálné, neproveditelné ku všeobecné spokojenosti... říká Vám to něco?

HRAJEME NA CITY
"Tady nikdy nenechám vyrůstat své dítě!"
Ano, pojďmě do všeho zatáhnout ono citlivé téma - děti a budoucnost pro ně.
Prakticky každý asi cítít odpor vůči potencionálmu ohrožení vlastní rodiny. Máme tu tendenci ochraňovat a děti jsou obzvlášť citlivé místečko v srdci (skoro)každého rodiče. Vykreslit pak svět po příchodu a rozmachu uprchlíků jako místo naplněné kriminalitou a znásilňováním je přece snadný tah na city potencionálních rodičů a jako bonus k tomu mašličkou přivázat argument "porodnost"...

NO A CO, ŽE JSEM JE NIKDY NEVIDĚLA, JSOU ZLÝ

To někdo nemá tu hranici, za kterou nejde v osočování lidí se kterými se nikdy nesetkal? V kritizování kultury o které ví jen z hlavní stránky seznamu, že se tak nějak týká nějakých radikálů? Ne? Smutné.
Protože jsou to právě ty pohnutky davů protestovat proti něčemu co nikdy nepoznaly na vlastní kůži. Je to strach co je vede k tomu dál šířit tu nenávist a dál si neuvědomovat, protože strach jak známo zaslepuje.

TO ONI JSOU TI ZLÍ

A my jsme Ti, kteří lidem ukazují jen radikály, znásilňování, popravy,... Ale už ne Ty děti a rodiny. Ono se přece nehodí soucítit nebo dokonce litovat. Nedej bože pomoct? Přes čáru! Protistátní! Eh... v téhle fázi ještě nejsme? Tak to pardon.

Nepřijde Vám, že někteří přehánější ten pocit
a ta prohlášení o tom, že bez nich by bylo na světě duhovo a prostě líp?
KAM AŽ TO ZAJDE?
Kam až to necháme zajít?
Možná jsem sama, možná ne. Ale docela se obávám dne, kdy do Osvětimi budou jezdit na zájezdy jen uprchlíci.

Jsem si jistá, že někoho napadne, že jsem mimo. Třeba proto, že uprchlíci jsou výhradně muži. A další podobně nepodložené, ale o to hojněji se vyskytující věci, které, alespoň mě to tak přijde, jsou z většiny tupým opakováním toho, co někdě někdo slyšel. Bééé... slyšíte to taky?

K tomuto tématu bych doporučila shlédnutí následujícího odkazu. Je zmíněno spoustu zajímavých statistik.
ODKAZ

Ráda bych také poukázala na myslím si docela známý článek, který je dle mého velmi přínosný pro tuto problematiku.
ODKAZ


 


Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 21. července 2015 v 18:52 | Reagovat

Heh, jo, když jsem si přečetla článek, kde jedna velmi mladá slečna na růžovém blogu plném japonských lišek a anime psala, že kdyby měla zbraň a uměla to s ní, tak si vyleze na strom u hranic a každého, kdo se pokusí projít, by zastřelila, a ještě u toho psala smajlíky, tak jsem si přesně říkala, že tohle si dovedu představit, že by napsal malý hitlerjugend o židech během války.

2 Bia Bia | E-mail | 22. července 2015 v 7:35 | Reagovat

Rekla bych, ze nam jeste chybi k dokonalosti ten Hitler... I kdyz mistr Konvicka ci velevazeny mistr Okamura by byli skvelymi kandidaty!
A muj odhad smeru pokracovani teto kauzy? Nastup mladych na povinnou vojenskou sluzbu, jejich vyzbrojeni a poslani strezit hranice CR...
Jejich ukol? Nepustit pres hranice ani vlastni matku, nebo-li zastrelit kazdeho, kdo se pokusi prejit... (To je samozrejme nadsazka - tada aspon doufam...)

3 Egoped Egoped | E-mail | Web | 22. července 2015 v 10:44 | Reagovat

Díky za ten odkaz na čt24, 8 minut a kolik se toho dá zjistit :) Kéž by to vidělo víc lidí.

4 Panra Panra | Web | 22. července 2015 v 11:55 | Reagovat

[1]: Četla jsem hned několik podobných článků a skoro mě až zamrazilo kolik autorů bylo i relativně starších a čekala bych, že rozumově vyspělých a přece psali věci v podobném slova smyslu.

[2]: Nezbývá než doufat, že nadsázka zůstane nadsázkou.

5 stuffworld stuffworld | Web | 23. července 2015 v 15:16 | Reagovat

Strach je nejsilnější emoce, kterou člověk může mít. Mně samotnému se taky nikdy nestalo, že bych byl napaden či okraden romskou komunitou, ale zároveň z nich mám prostě strach. To samé platí v tomhle případě. Media jsou samozřejmě strašně velký faktor. Ale myslím, že zvlášť naše republika byla už mockrát pod tlakem přistěhovalců/"obraně našeho státu atd. Lidem se nedá divit, že to tu přistěhovalce nechtějí.
Já osobně bych si opravdu pečlivě vybíral koho vpustit do našeho státu. Určitě ne někoho kdo ve své rodné zemi kradl, zabíjel a podobné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama